Informacje o Packsize

Rada Dyrektorów

Zdjęcie siedziby Packsize z personelem przed budynkiem.

Clint Peterson

Clint jest Partnerem zarządzającym w Peterson Partners. Peterson Partners to niezależna firma inwestycyjna z siedzibą w Salt Lake City w stanie Utah, która zarządza funduszami inwestującymi w kapitał wysokiego ryzyka (venture capital), kapitał prywatny (private equity) oraz poszukiwanie inwestycji (search funds). Pod kierownictwem Clinta firma urosła do ponad 1,4 miliarda dolarów w zarządzanych aktywach (AUM), zatrudnia 30 profesjonalistów oraz ma w swoim portfolio ponad 100 firm.

Przed dołączeniem do Peterson Partners Clint był starszym partnerem w TowerBrook Capital Partners w Nowym Jorku, firmie inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości około 8 miliardów dolarów. Zanim rozpoczął pracę w TowerBrook Clint był młodszym pracownikiem (Associate) w Soros Private Equity w Londynie. Clint zasiadał w zarządach ponad 30 rozwijających się firm, gdzie szkolił i doradzał wysokowydajnym zespołom zarządzającym. Clint uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Harvard Business School.

David Lockwood

David Lockwood dołączył do Packsize na stanowisko Dyrektora generalnego w 2024 roku, mając za sobą ponad trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze biznesowym, środowisku akademickim i sektorze rządowym. W latach 2012–2018 David pełnił funkcję Dyrektora generalnego w Energy Solutions, a w latach 2019–2021 był tam Prezesem wykonawczym. Przed Energy Solutions David był Prezesem i Dyrektorem generalnym w Liberate Technologies, Dyrektorem generalnym w Intertrust oraz Dyrektorem zarządzającym w Goldman Sachs.

David zasiadał w Zarządach ponad dwudziestu spółek publicznych i prywatnych, w tym Steinway Musical Instruments i Forbes. Zasiadał także w zarządach kilku organizacji non-profit, w tym Exploratorium, muzeum z siedzibą w San Francisco zajmującym się edukacją w zakresie nauk ścisłych, oraz USTAR (Utah Science Technology and Research Initiative), organizacji angażującej się we wspieranie i promowanie rozwoju technologii i badań naukowych w stanie Utah. David był wykładowcą w Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda, a w latach 2019–2021 był starszym doradcą Sekretarza ds. Energii Stanów Zjednoczonych.

David jest autorem czterech książek: Fooled by the Winners, Outplayed, Confused by the Odds i Rightsizing Nations. David pisał obszernie o polityce i historii, między innymi o znaczeniu rozwoju nowych technologii w walce ze zmianami klimatycznymi. Jest żonaty, ma troje dzieci i mieszka w stanie Utah.

Hanko Kiessner

Hanko Kiessner, urodzony w Niemczech innowator piątego pokolenia, założył Packsize wraz ze swoją żoną Laurą z wizją ponownego wykorzystania potencjału opakowań. Hanko poszedł w ślady ojca, współpracując z czołowym niemieckim dostawcą tektury falistej typu Z-Fold, a później eksperymentując z rozwiązaniami Right-Sized Packaging on Demand® w Herford w Niemczech. 

Dziś Hanko jest orędownikiem zrównoważonych praktyk w zakresie opakowań i nie tylko. Jego pasją jest ograniczanie ilości odpadów, ochrona środowiska i zmienianie planety w miejsce lepsze do życia.

Hanko jest założycielem nie tylko Packsize, lecz także jednym z założycieli organizacji non-profit Leaders for Clean Air (2015 r.), zajmującej się poprawą jakości powietrza w stanie Utah. Odpowiada także za największą w Salt Lake City dachową instalację fotowoltaiczną połączoną z ładowarką pojazdów elektrycznych – jedną z największych w kraju.

Niklas Pettersson

Niklas Pettersson jest współzałożycielem szwedzkiej firmy Emsize AB, która później przekształciła się w Packsize Technologies AB. Niklas spędził ostatnie 25 lat na rozwijaniu i ulepszaniu portfolio rozwiązań Packsize poprzez liczne innowacje i patenty związane z maszynami i procesami pakującymi. Jako główny naukowiec kieruje obecnie pracami badawczo-rozwojowymi nad kolejnymi generacjami produktów Right-Sized Packaging on Demand®.

Niklas kształci się w Szwecji i Niemczech oraz ma tytuł magistra w dziedzinie innowacji i projektowania maszyn. Obecnie mieszka w Szwecji, ale spędził nieco czasu w Utah, wspierając rozwój biznesu w Stanach Zjednoczonych.

Niklas zawsze pasjonował się wykorzystywaniem technologii w celu znajdowania najlepszych rozwiązań dla problemów związanych z przemysłem i opakowaniami. Pracując w firmie, w której zrównoważony rozwój jest priorytetem, może również wspierać swoją inną życiową pasję – piękno natury. Niklas lubi mieszkać i spędzać czas na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Rowland T. Moriarty

Rowland Moriarty jest obecnie Prezesem i Dyrektorem generalnym Cubex Corporation. Jest także Emerytowanym prezesem w Charles River Associates International (CRAI/NASDAQ) i Emerytowanym prezesem w Wright Express Corporation (WSX/NYSE). Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora w Staples, Inc (SPLS/NASDAQ – Dyrektor założyciel), Virtusa Corporation (VRTU/NASDAQ), Trammell Crow Company (NYSE) i Capital American Inc (NYSE). Oprócz zasiadania w Zarządach spółek publicznych, pełnił funkcję Dyrektora w dwunastu spółkach prywatnych. Obecnie pełni funkcję Dyrektora w Packsize Corp. w Utah oraz w Project Lift na Florydzie.

W latach 1981–1992 Rowland Moriarty pełni funkcję profesora ds. administracji biznesowej w Harvard Business School. W ciągu jedenastu lat pracy na wydziale prowadził różnorodne kursy z zakresu marketingu – zarówno w programach Executive, jak i MBA.

Rowland Moriarty jest autorem lub współautorem ponad czterdziestu publikacji na temat marketingu B2B. Jego badania nad zagadnieniem "Going to Market" zaowocowały dwoma bestsellerowymi artykułami Harvard Business Review: „Managing Hybrid Marketing Systems” (Zarządzanie hybrydowymi systemami marketingowymi) i „Automation to Boost Sales and Marketing” (Automatyzacja usprawniająca działania sprzedażowe i marketingowe). Jego artykuły publikowano w Journal of Marketing, Journal of Marketing Research, Sloan Management Review i Journal of Business Research. Jest autorem lub współautorem trzech książek na temat marketingu business-to-business.

Rowland Moriarty uzyskał doktorat w dziedzinie marketingu na Uniwersytecie Harvarda w 1980 roku. Przed rozpoczęciem studiów doktoranckich zajmował różne stanowiska kierownicze w działach marketingu i sprzedaży w Xerox Corporation i IBM Corporation. Może pochwalić się również tytułem MBA w dziedzinie marketingu, uzyskanym w Wharton School, oraz tytułem licencjata w dziedzinie nauk biologicznych, uzyskanym na Uniwersytecie Rutgers.

Sujeet Chand

Chairman

Sujeet Chand jest strategicznym liderem, przedsiębiorcą i członkiem zarządu, który ma głęboką wiedzę w dziedzinie technologii przemysłowej, trendów rynkowych i innowacji technicznych. Od 2005 r. do przejścia na emeryturę w 2021 r. pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora technologicznego w Rockwell Automation, największej na świecie firmie zajmującej się automatyką przemysłową i oprogramowaniem. Jego przywództwo w Rockwell odegrało kluczową rolę w przekształceniu firmy w spółkę technologiczną i wspieraniu rozwoju biznesu dzięki innowacyjnym platformom produktowym, światowej klasy ekosystemowi partnerów i najlepszym praktykom inżynieryjnym.

Zasiada w Zarządach trzech spółek publicznych – Flowserve (FLS), Proto Labs (PRLB), and Veeco (VECO). Jego nieustanna koncentracja na pomaganiu klientom w osiąganiu większej produktywności i zapewnieniu zrównoważonego rozwoju zaowocowała licznymi wyróżnieniami, takimi jak prestiżowy Eugene Merchant Medal przyznawany przez SME (2019), miejsce na liście 100 najważniejszych influencerów w dziedzinie przemysłowego internetu (2018) oraz tytuł jednego z 30 wizjonerów świata w zaawansowanej produkcji (2016). Obecnie ma 63 patenty i opublikował ponad 75 artykułów technicznych w czasopismach badawczych i na konferencjach.

Sujeet uzyskał tytuł doktora filozofii w dziedzinie inżynierii elektrycznej i komputerowej oraz tytuł magistra w dziedzinie inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Florydy.

Usprawnij swój proces pakowania dzięki rozwiązaniom opakowań e-commerce firmy Packsize

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać spersonalizowaną analizę Twojego proces pakowania.

To jest jakiś tekst wewnątrz bloku div.