Spersonalizowane opakowania zapewniające najwyższą ochronę produktu w Interroll Obrigheim

Wydajność, zrównoważony rozwój i ochrona produktu dzięki nowoczesnej technologii pakowania.
Zmniejszenie zużycia tektury falistej i materiałów o 58%.
Zoptymalizowane procesy pakowania i transportu
Zmniejszone szkody podczas transportu dzięki spersonalizowanym opakowaniom
Przycisk odtwarzania

Wyzwanie: 

Zbyt duże opakowanie i zbyt dużo materiałów wypełniających

Interroll Obrigheim: światowy pionier w zakresie rozwiązań do transportu materiałów.

Założona w 1959 roku Interroll Group to światowy pionier w dziedzinie rozwiązań do transportu materiałów. Dzięki szerokiej gamie produktów, która obejmuje rolki przenośników, napędy i rozwiązania do obsługi palet, firma zaopatruje integratorów systemów i producentów instalacji na całym świecie. Rozwiązania Interroll są wykorzystywane w wielu branżach – od dostawców usług pocztowych i firm z branży e-commerce po porty lotnicze, sektor żywności i napojów, mody i motoryzacyjny. Wśród jej klientów znajdują się takie czołowe marki, takie jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando.

W zakładzie w Mosbach (Niemcy) firma Interroll produkowała różne moduły, które często były wysyłane w zbyt dużych opakowaniach z nadmierną ilością elementów wypełniających pustą przestrzeń. Prowadziło to do zwiększonego ryzyka uszkodzeń podczas transportu, szczególnie w przypadku delikatnych produktów szklanych. To, wraz z potrzebą ograniczenia odpadów materiałowych, skłoniło firmę Interroll do poszukiwania lepszego rozwiązania opakowaniowego. Jej celem było opracowanie wydajnego i jednolitego rozwiązania opakowaniowego, które zwiększyłoby ochronę produktu, znacznie zmniejszyło ilość odpadów i zminimalizowało liczbę zwrotów wynikających z uszkodzeń.

Poprzednio stosowane opakowania w Interroll Obrigheim
Interroll Obrigheim: poprzednio stosowane opakowania
Interroll Obrigheim: nowe spersonalizowane opakowanie z Packsize
Interroll Obrigheim: nowe opakowanie od Packsize
Firma Packsize zapewniła nam złoty środek: wydajne opakowanie, zmniejszenie ilości odpadów i mocny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Nasza współpraca zaowocowała nie tylko sprawnym procesem, ale także większą liczbą zadowolonych klientów i bardziej zrównoważone dostawy. To było prawdziwe zwycięstwo wszystkich zaangażowanych!
Rudolf Shmidt
,
Kierownik ds. projektów logistycznych
firmy
Interroll Obrigheim

Rozwiązanie:

Spersonalizowane opakowania zapewniające optymalną ochronę produktu i zrównoważony rozwój

Firma Interroll Obrigheim zdecydowała się na współpracę z Packsize w celu wdrożenia dopasowanego rozwiązania procesu pakowania. Po starannym zaplanowaniu i dostosowaniu procesu w sierpniu 2023 roku zainstalowano rozwiązanie Packsize EM7-35. EM7-35 umożliwia zmodyfikowanie sposobu produkcji opakowań tak, aby idealnie pasowały rozmiarem do wysyłanych produktów. Oprócz maszyny EM7, rozwiązanie Packsize firmy Interroll obejmuje także automatyczną sklejarkę i wiązarkę.

Automatyczna sklejarka Packsize w Interroll Obrigheim
Automatyczna sklejarka Packsize

Rozwiązanie Packsize EM7-35 w Interroll Obrigheim.
Rozwiązanie Packsize EM7-35

Dzięki przejściu na rozwiązanie EM7 zużycie tektury falistej i materiałów w firmie Interrol spadło o niemal 60%, a cały proces pakowania uległ optymalizacji. Czas przetwarzania został skrócony, a samo opakowanie stało się bardziej elastyczne, atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne. Kluczowy klient firmy Interroll zauważył i docenił wyraźną poprawę jakości opakowania.

Wnioski i perspektywy

Rozwiązanie Packsize okazało się pełnym sukcesem dla Interoll Obrigheim i zaowocowała znaczną optymalizacją procesów pakowania i transportu. Pozytywne wyniki skłoniły firmę Interroll do rozważenia wdrożenia technologii Packsize w innych magazynach.