Wsparcie automatyzacji pakowania

Maszyna Packsize X5® pozwala osiągnąć nowy poziom procesów Packaging Process Flows, redukując wpływ na środowisko
Redukcja śladu węglowego dzięki odpowiednim rozmiarom pudełek dla każdego zamówienia
Realokacja pracy związanej z ręcznym pakowaniem do innych obszarów magazynu
Wyższa przepustowość, przekraczająca 450 zapakowanych pudełek na godzinę
Przycisk odtwarzania

Wyzwanie: 

Zbyt duże pudełka i niska wydajność procesów pakowania

Firma Crutchfield dostarcza swoim klientom technologię i sprzęt audio do ich samochodów, domów, a nawet łodzi od 1974 roku. Jednak w związku z gwałtownym rozwojem firmy okazało się, że jej magazyn nie posiadał potrzebnych rozwiązań technicznych, aby sprostać zapotrzebowaniu.

„Przed nawiązaniem współpracy z Packsize, posiadaliśmy stanowiska pakowania ręcznego. Od 5 do 8 pracowników pakowało od 2500 do 3000 zamówień dziennie” – mówi Chris Groseclose, dyrektor ds. realizacji zamówień firmy Crutchfield. „Zbliżaliśmy się do kresu naszych możliwości, jeśli chodzi o fizyczne pakowanie zamówień...” W 2013 roku firma zwróciła się do Packsize z dwoma prośbami: redukcji śladu węglowego oraz możliwości relokacji pracowników.

Niektórzy bezskutecznie próbują to osiągnąć. Nie było dnia, w którym nie bylibyśmy w stanie wysłać wszystkich przesyłek. [firma Packsize] dosłownie nigdy nas nie zawiodła... mam nadzieję, że pozostanie naszym kluczowym partnerem przez wiele lat.
Chris Groseclose
,
Dyrektor ds. realizacji zamówień
firmy
Crutchfield

Rozwiązanie:

On Demand Packaging® – innowacyjne, półautomatyczne pakowanie w odpowiedniej wielkości

Po latach pomyślnego korzystania z rozwiązań Packsize firma Crutchfield zdecydowała się wprowadzić bardziej zautomatyzowane rozwiązanie, które pozwoli jej osiągnąć cele w zakresie poprawy przepustowości. Przedstawiamy X5: najnowszą innowację firmy packsize oraz pierwszy na świecie w pełni zautomatyzowany system do produkcji pudełek pod wymiar. X5 było idealnym rozwiązaniem, które pomogło firmie Crutchfield osiągnąć wyższy poziom automatyzacji poprzez produkcję gotowych pudełek o idealnych wymiarach do każdego zamówienia.

„Wyniki były niesamowite. Po zainstalowaniu rozwiązania X5 firma była w stanie zapakować więcej niż 450 pudełek na godzinę oraz dokonała transformacji swoich przepływów pracy, przenosząc pracowników do innych części magazynu“ – mówi Andrea Crowe, kierownik ds. obszaru przedsiębiorstwa firmy Packsize. Rozwiązanie X5 oferuje również potencjał dalszego rozwoju, z możliwością zwiększenia produkcji do 600 pudełek na godzinę. Dobór odpowiednich rozmiarów pozwolił również firmie Crutchfield zmniejszyć zużycie tektury falistej i materiału wypełniającego, a także ograniczyć miejsce zajmowane na ciężarówkach, co przyczyniło się do znacznej redukcji jej śladu węglowego.

„[Rozwiązanie X5] okazało się dla nas doskonałą platformą. Produkuje pudełko, uszczelnia dno i po prostu wstawia je na przenośnik" – mówi Groseclose. „To znacznie ułatwia pracę operatorom. Dla nas oznacza to wzrost wydajności – częścią całego pakietu jest to, że teraz dysponujemy technologią w swoim zakładzie, a to duży krok naprzód. [Rozwiązanie X5] osiąga wysoką wydajność, jest szybkie i niezawodne. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem”.