Najnowszy trend w pieczeniu i pakowaniu

Firma Culpitt potrzebowała elastycznego, przyjaznego dla środowiska rozwiązania opakowaniowego, aby zmniejszyć koszty wysyłki oraz zużycie tektury falistej i materiału wypełniającego.
Koszty wysyłki niższe o 28%
Redukcja zużycia tektury falistej i materiału wypełniającego o 12%
Bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw
Przycisk odtwarzania

Cel: 

Przygotowywanie firmy na przyszłość w związku z rosnącą liczbą kanałów sprzedaży, z wyraźnym naciskiem na e-commerce i realizację zamówień

Informacje o firmie Culpitt Ltd: Akcesoria do dekorowania ciast i wyrobów cukierniczych

Culpitt Ltd to wiodący brytyjski dostawca wielokanałowy, producent i specjalista w zakresie realizacji zamówień w branży dekoracji ciast. Firma została założona w 1921 roku przez rodzinę Culpittów. W 1947 roku przeniosła się do swojej obecnej siedziby w Ashington (północno-wschodnia Anglia). Przez lata firma rozwijała się, zdobywając liczne nagrody, oraz rozszerzyła swoją działalność na wiele kanałów i rynków w Wielkiej Brytanii i za granicą. Culpitt Ltd z dumą dostarcza swoim klientom rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, oferując obecnie kompleksowe rozwiązania logistyczne i realizacyjne dla wiodących marek i firm prowadzących handel detaliczny online.

Budynek firmy Culpitt w Wielkiej Brytanii.

Cele projektu

  • Przyszłościowa inwestycja umożliwiająca rozwój firmy o nowe kanały i drogi wejścia na rynek z wyraźnym naciskiem na e-commerce i realizację zamówień
  • Bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw dostosowany do potrzeb klientów
  • Niższe koszty wysyłki
  • Niższe zużycie tektury falistej i materiału wypełniającego
Nawiązaliśmy współpracę z firmą Packsize w bardzo trudnym momencie, gdy nasza firma rozpoczynała działalność e-commerce. Jej podejście partnerskie sprawiło, że byliśmy w stanie zaprojektować elastyczne rozwiązanie spełniające nasze obecne i przyszłe potrzeby. Korzyści znacznie wykraczały poza samo rozwiązanie opakowaniowe. Uzyskaliśmy lepszy wgląd w dane, integrację z wieloma firmami kurierskimi oraz możliwość doboru usług kurierskich na podstawie wagi i wymiarów opakowania. System ten jest tak elastyczny, że teraz używamy go nawet do tymczasowych lokalizacji kompletacji. Natomiast jeśli chodzi o opakowania, uzyskaliśmy również znaczne oszczędności w zakresie transportu, pakowania i kosztów pracy, co pozwala nam zaoferować klientom bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska produkty.
Gary Quinn
,
Dyrektor ds. logistyki i technologii obsługi klienta
firmy
Culpitt

Rozwiązanie:

Integracja procesu pakowania w oparciu o dane

Rozwiązanie dla firmy Culpitt Ltd składa się z kompleksowego systemu opartego na danych, który umożliwia podejmowanie inteligentnych decyzji dotyczących opakowań w oparciu o kluczowe kryteria biznesowe, indywidualny asortyment produktów, a także kanał i drogę wprowadzania produktów na rynek. Z tego względu dane wymiarowe są wykorzystywane do tworzenia pudełek o odpowiednim rozmiarze dla każdego zamówienia, bez względu na to, czy zawiera ono jeden artykuł, czy też wiele różnych artykułów. Oprogramowanie dostarcza danych umożliwiających podejmowanie decyzji o wyborze firmy kurierskiej na podstawie specyfiki pakowania produktów, a także zapewnia raporty umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zużycia tektury falistej i kosztów wysyłki. Rozwiązanie umożliwia również podejmowanie inteligentnych decyzji w ramach procesu takich jak drukowanie etykiet dzięki wykorzystaniu danych i oprogramowania.

Rozwiązanie do pakowania na żądanie Packsize EM7 w Culpitt, Wielka Brytania.

Rezultaty

Dzięki wdrożeniu firma Culpitt Ltd odnotowała spadek kosztów przesyłek kurierskich o 28% oraz oszczędności kosztów tektury falistej i opakowań wynoszące 12%. Ponadto wyższa wydajność operacyjna przyczyniła się do zwiększenia szybkości reakcji, zmniejszając presję związaną z wysyłką tego samego dnia. Dzięki systemowi Box 1st, wszystkie produkty mogą być wybierane i pakowane do pudełek o odpowiednich rozmiarach. Firma Culpitt Ltd ma teraz możliwość integracji z większą liczbą platform klientów (obecnie 12, plus wiele systemów firm kurierskich).

„W ramach współpracy z Culpitt Ltd firma Packsize była w stanie zastosować szereg rozwiązań programowych i sprzętowych, dzięki którym klienci firmy Culpitt mogą otrzymywać swoje zamówienia w paczkach o odpowiednich rozmiarach z minimalną ilością materiału wypełniającego. Wspólne zaangażowanie zespołów Culpitt i Packsize przyczyniło się do optymalnej integracji procesu w zakładzie w Ashington, dzięki czemu projekt był owocny dla obu naszych firm. I, co ważne, także dla klientów firmy Culpitt”. Kevin Beattie, dyrektor firmy Packsize ds. sprzedaży w regionie Europy Północnej, Zachodniej i Południowej.