Wydajna i zrównoważona wysyłka produktów firmy Modellbau Härtle

Sklep internetowy z siedzibą w Allgäu zaprojektował nowoczesny i zautomatyzowany magazyn małych części. Technologie Packsize pozwoliły firmie uniknąć wysyłania pustej przestrzeni oraz ograniczyć zużycie materiału wypełniającego.
Wyższa wydajność i produktywność
Zrównoważony rozwój dzięki mniejszym pudełkom i mniejszej ilości materiału wypełniającego
Usprawnienia przepływu procesu pakowania
Przycisk odtwarzania

Cel: 

Jeszcze bardziej wydajne i zrównoważone usługi dla klientów

Informacje o firmie Modellbau Härtle

Sklep internetowy Modellbau Härtle jest jedną z największych specjalistycznych firm w Europie, które zajmują się sprzedażą wysyłkową niewielkich części z asortymentu modeli kolejowych i budowlanych. To firma z długimi tradycjami sięgającymi 1889 roku, założona w niemieckim regionie Allgäu. Posiada 700 m2 powierzchni sprzedażowej, w której wykorzystuje innowacyjne i zrównoważone systemy magazynowania, kompletacji oraz pakowania.

Nie wysyłamy powietrza ani wypełniaczy, lecz precyzyjnie dopasowane pudełka z właściwymi towarami.
Matthias Franz
,
Właściciel
firmy
Modellbau Härtle

Rozwiązanie:

Najnowocześniejszy i zautomatyzowany magazyn małych części

Firma Modellbau Härtle nawiązała współpracę z firmą Packsize w celu opracowania nowego, innowacyjnego systemu, który pozwoliłby jej dostarczać produkty klientom w bardziej wydajny i zrównoważony sposób. Firmy wspólnie stworzyły jednolity proces, który obejmuje w pełni zautomatyzowany system magazynowania i kompletacji firmy Storojet, oprogramowanie ERP firmy Vepos oraz maszynę EM7 firmy Packsize.

Stworzone w ten sposób rozwiązanie znacznie zoptymalizowało przepływ procesu pod kątem szybkości, efektywnego wykorzystania surowców oraz zrównoważonego rozwoju.

Jak ujął to założyciel firmy Modellbau Härtle Matthias Franz: „nie wysyłamy powietrza ani wypełniaczy, lecz precyzyjnie dopasowane pudełka z właściwymi towarami”.