Expertise Meets Technology

Rzetelna współpraca oparta na wspólnej pasji do innowacji i trosce o środowisko — jej wynikiem jest wydajne i skalowalne zautomatyzowane rozwiązanie opakowaniowe, które wytrzymuje próbę czasu.
Spadek średniego zużycia tektury falistej o ponad 20%
Automatyzacja i wielofunkcyjne rozwiązania opakowaniowe
Poprawa zadowolenia klientów
Przycisk odtwarzania

Wyzwanie: 

Popraw jakość obsługi klienta, zmniejszając ilość odpadów opakowaniowych

W 2012 roku firma Staples postanowiła przeanalizować, w jaki sposób może zmniejszyć wpływ swoich opakowań na środowisko. Okazało się, że klienci nie byli zadowoleni z dostaw produktów w zbyt dużych, nieekonomicznych opakowaniach. Ze względu na ograniczoną powierzchnię magazynową potrzebowała niestandardowego rozwiązania. Takiego, które umożliwia zapakowanie „pod wymiar” każdego zamówienia. O pomoc poproszono firmę Packsize — a wyniki tej współpracy znacznie przekroczyły oczekiwania klienta.

Wszyscy musimy brać udział w działaniach zapewniających w przyszłości mniejszy wpływ produkcji na środowisko. Technologia Packsize umożliwia produkcję opakowań o wymiarach dopasowanych do każdego zamówienia, co pomaga zmniejszyć ślad węglowy. To niezwykle wydajna i wszechstronna technologia, do tego nieustannie rozwijana. Dzięki temu firmy mogą wyprzedzać konkurencję i kształtować przyszłość opartą na poszanowaniu środowiska.
Cristina Gonzalez
,
Dyrektorka ds. Prawnych i Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju
firmy
Staples

Rozwiązanie:

Skalowalne i nieustannie rozwijane wielofunkcyjne rozwiązanie opakowaniowe

Maszyny pakujące Packsize X4 w firmie Staples
Maszyny Packsize X4 w zakładzie Staples

Pierwszym urządzeniem Packsize zainstalowanym w zakładzie Staples był system pakowania EM7®. To najwyższy standard rozwiązań On-Demand Packaging® zapewniający maksymalną elastyczność, zarówno w zakresie dopasowania rozmiaru, jak i ochrony zawartości opakowania. Dzięki możliwości przygotowania za pomocą EM7 niemal dowolnego projektu pudełka, firma Staples niezwłocznie zaczęła dopasowywać rozmiar opakowania do każdego zamówienia przetwarzanego przez System Zarządzania Magazynem (WMS).

Po latach tej owocnej współpracy działalność firmy Staples mocno się rozwinęła, a wraz z nią zwiększyły się potrzeby w zakresie opakowań. W rezultacie firma postanowiła przejść na system Packsize X4®. X4 łączy cztery zautomatyzowane funkcje w jednej maszynie pakującej. Ponadto ma najmniejszą powierzchnię spośród w pełni zautomatyzowanej linii produktów Packsize, co oznacza, że może szybko i wydajnie ciąć, bigować, kleić i etykietować pudełka, zajmując przy tym minimalną przestrzeń w hali produkcyjnej. Wielofunkcyjne rozwiązania opakowaniowe Packsize zostały zainstalowane we wszystkich 22 centrach dystrybucyjnych Staples.

„Innowacje firmy Packsize, wraz z wkładem pracy naszego zespołu, pomogły nam przez te lata jeszcze bardziej ograniczyć zużycie tektury falistej. Dzięki temu działamy szybciej, bardziej wydajnie i realizujemy jeszcze więcej zamówień z dostawą następnego dnia” — mówi Cristina Gonzalez.

Matt Hash, menedżer ds. klientów korporacyjnych w Packsize, dodaje, że rozwiązanie Packsize będzie na podstawie tej współpracy udoskonalane, i będzie zapewniać firmie Staples coraz lepsze wyniki.

„Rozwiązanie Packsize jest niezwykle skalowalne — dla sieci dystrybucji Staples oraz dla wszystkich naszych klientów” — stwierdza Matt Hash. „Potrafimy rozwijać się razem z naszymi klientami. W rezultacie klienci mogą produkować coraz więcej pudełek pod wymiar, aby zaspokoić rosnący popyt”.

Zautomatyzowany proces pakowania pod wymiar Box First firmy Staples

Kiedy klient składa zamówienie online w firmie Staples, jest ono natychmiast wprowadzane do systemu WMS, który określa, jaki rozmiar pudełka jest potrzebny dla tego zamówienia. Następnie zamówienie jest przetwarzane przez algorytm, który określa, jak szybko należy je zrealizować w oparciu o odległość miejsca docelowego od centrum dystrybucji.

„Jeżeli zamówienie dociera do nas do 15:00, staramy się je przygotować do wysyłki i dostarczyć klientowi już następnego dnia” — opowiada Cristina Gonzalez. „Wymaga to dużej dyscypliny w zakresie obsługi magazynowej i bardzo precyzyjnego czasu cyklu w przypadku niektórych zamówień. Oprogramowanie, które opracowaliśmy we współpracy z Packsize, umożliwia nadawanie priorytetów napływającym zamówieniom. Sprawdzamy, które zamówienia muszą opuścić magazyn najszybciej. Wspólnie opracowane przez nas oprogramowanie ma unikalny algorytm, który nadaje priorytet tym zamówieniom, tak aby klienci otrzymali je niezwłocznie”.

Zamówienia, które wymagają najszybszej realizacji, są natychmiast wysyłane do maszyn pakujących Packsize X4, które w ciągu kilku sekund produkują pudełko pod wymiar zamówienia, wraz z etykietą. Pudełka są odkładane na wózki, które są automatycznie transportowane przez magazyn. Tam zostają w nich umieszczone właściwe produkty. Po zapakowaniu, pudełka trafiają do działu wysyłki, gdzie przechodzą kontrolę jakości. Dołączany jest do nich dokument dostawy, a następnie są zamykane i przekazywane do doku wysyłkowego. Na koniec, zamówienia są wysyłane i trafiają do miejsc docelowych.

Pudełka pod wymiar na taśmie transportowej w zakładzie Staples

Współpraca partnerska na medal

Przedstawiciele firm Packsize i Staples współpracujących na rzecz zielonej przyszłości.
Przedstawiciele firm Packsize i Staples współpracujących na rzecz zielonej przyszłości

Chociaż początkowym celem firmy Staples było ograniczenie ilości odpadów i poprawa obsługi klienta, współpraca z Packsize przyniosła jej też wiele dodatkowych korzyści. Jedna z największych niespodzianek? Rzetelna współpraca, która przyniosła wzrost obu stronom.

Rod Gallaway, obecnie dyrektor generalny Packsize, w momencie rozpoczęcia współpracy z Packsize był zatrudniony w Staples na stanowisku wiceprezesa ds. logistyki i operacji.

„Wiele firm mówi o współpracy, ale partnerstwo, które zawiązały firmy Staples i Packsize, jest naprawdę wyjątkowe dla obu stron” — podsumowuje Rod Gallaway. „Firma Packsize od samego początku współpracowała z nami na zasadzie partnerstwa zorientowanego na rozwój. Wnosiliśmy pomysły, pomagaliśmy rozwiązywać problemy. Ponieważ często były to dla nas nowe projekty, zespół Packsize wielokrotnie pomagał nam w wytworzeniu końcowego produktu. Dzięki temu firma Packsize mogła też głębiej wejść w rynek handlu elektronicznego”.

Celem współpracy Packsize – Staples było wielofunkcyjne rozwiązanie opakowaniowe. To dzięki niemu firma mogła przekroczyć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszając zużycie tektury falistej o ponad 20%, zużycie materiałów wypełniających o 70% oraz zmniejszając całkowity rozmiar pudełka o 40%.

„W Staples pracują eksperci, którzy dobrze wiedzą, czym zajmują się nasi klienci. Coraz częściej oczekują oni rozwiązań opakowaniowych, które mają jak najmniejszy wpływ na środowisko, dlatego naszym priorytetem było znalezienie innowacyjnych sposobów zapewnienia im takich właśnie rozwiązań” — uzupełnia Cristina Gonzalez. „Nasza firma bardzo poważnie traktuje kwestię ochrony środowiska. Rozpoczęliśmy współpracę z Packsize, aby zmniejszyć ilość odpadów będących rezultatem wysyłek wielu towarów pakowanych w tekturę falistą. Jeśli każde pudełko jest tylko o centymetr lub dwa szersze niż jest to konieczne, to suma tego jest znacząca. Rozwiązania Packsize pomagają nam ograniczyć ilość odpadów trafiających z powrotem do środowiska. Wszystko to w dużym stopniu pozwoliło firmie Staples przestawić się na zielone tory”.

W zamian firma Staples przez ponad 10 lat przekazywała swojemu partnerowi bezcenne opinie, które zaowocowały innowacjami i udoskonaleniami technologicznymi.

„Cenimy sobie opinie przekazywane przez zespół Staples, bo to one pozwoliły naszej firmie rozwijać się na przestrzeni lat. Mamy świadomość, że rozwiązania Packsize mogły w pewnym stopniu zostać udoskonalone właśnie dzięki opiniom otrzymywanym od naszego partnera” — podsumowuje Matt Hash.

Nieoczekiwane korzyści

Poza owocnym partnerstwem firma Staples odniosła również inne korzyści z wielofunkcyjnego rozwiązania opakowaniowego. Poprawiono efektywność operacyjną, skracając czas cyklu i poprawiając ogólną produktywność i wydajność. Wzrosło zadowolenie pracowników, a to dzięki usprawnionemu, ergonomicznemu i zautomatyzowanemu procesowi pakowania. To nie wszystko: jedną z najbardziej zaskakujących korzyści było zmniejszenie liczby uszkodzeń produktu.  

Firma Staples, podobnie jak wielu innych klientów Packsize, również odnotowała zmniejszenie ilości odpadów, zużycia przekładek i zanieczyszczenia powietrza dzięki mniejszej liczbie ciężarówek na drogach.— Kiedy pudełka mają odpowiedni rozmiar, marnuje się znacznie mniej materiału. Mniejsze opakowania zajmują również mniej miejsca w transporcie, co oznacza, że w jednej wysyłce można zmieścić więcej paczek.

„Pakując produkty w pudełka pod wymiar, zapobiegamy powstawaniu odpadów, a do tego zmniejszamy nasz ogólny wpływ na środowisko, co jest równie ważne dla nas, jak i dla naszych klientów” — mówi Cristina Gonzalez.

Po pierwsze środowisko

Ponieważ troska o środowisko jest dla zespołu Staples i klientów na pierwszym miejscu, zarówno Staples, jak i Packsize kontynuują współpracę w celu znalezienia lepszych rozwiązań na przyszłość. Długoterminowe cele firmy Staples w zakresie zrównoważonego rozwoju obejmują zmniejszenie śladu węglowego o 35% i zmniejszenie ilości odpadów o 90% do 2028 roku.

„Firma Staples wyznaczyła sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i zrobimy wszystko, aby je osiągnąć” — deklaruje Cristina Gonzalez. „Przestawiamy się na pojazdy elektryczne. Zakładamy bardziej wydajne oświetlenie LED w naszych magazynach. Poszukujemy więcej odnawialnych źródeł energii do zasilania naszych magazynów. Oczywiście korzystamy też z technologii Packsize, aby wesprzeć realizację tych celów” — opowiada Cristina Gonzalez.

Firma Staples będzie w dalszym ciągu wprowadzać innowacje i współpracować z Packsize zarówno na rzecz przyszłego dobrostanu planety, jak i kolejnych sukcesów.

„Razem z Packsize pracujemy obecnie nad wieloma nowymi projektami” — dodaje Cristina Gonzalez. „Nasza branża stale się zmienia, klienci mają coraz to nowe potrzeby. Z myślą o przyszłości będziemy nadal łączyć opinie i wiedzę z najnowszą technologią, aby opracowywać dla naszych klientów innowacyjne rozwiązania”.

Rod Gallaway podkreśla, w jaki sposób ta współpraca przynosi kolejne korzyści klientom Staples oraz środowisku.

„Firma się rozwija, potrzeby klientów się zmieniają. Nie ma wątpliwości, że handel elektroniczny będzie się nadal rozwijał. W związku z tym klienci zmieniają oczekiwania. To samo robią firmy. Im częściej wymieniamy się opiniami i wspólnie pracujemy nad innowacjami, tym więcej rozwiązań wprowadzimy w przyszłości”.

Porównanie pudełek Staples. Przed zastosowaniem rozwiązań Packsize i po.
Przykład typowej palety wysyłkowej firmy Staples przed optymalizacją Packsize i po optymalizacji.

O Packsize

Packsize jest liderem w dziedzinie zautomatyzowanych rozwiązań opakowaniowych przyjaznych dla środowiska. Firma zmienia oblicze branży opakowań — opracowuje innowacyjne technologie, które skuteczniej chronią zapakowany produkt, zmniejszają wpływ na środowisko i zwiększają wydajność operacyjną. Packsize — partner i niezawodny doradca — potrafi dostrzec ukryty potencjał w łańcuchu dostaw klientów i opracowuje niestandardowe procesy obejmujące każdy etap dostawy produktu — z hali magazynowej aż do rąk konsumenta.

Oprócz zmniejszenia ilości odpadów i wpływu na środowisko klienci firmy Packsize odnoszą korzyści ze zwiększonej przepustowości, niższych kosztów wysyłek i opłat za wagę wymiarową, oszczędności materiałów opakowaniowych oraz ze zmniejszenia nakładu pracy. Packsize dostosowuje rozwiązania do każdego klienta, dzięki czemu masz do dyspozycji skalowalny, usprawniony i opłacalny proces pakowania, który przynosi korzyści Tobie, Twoim klientom i całej planecie.

Dowiedz się, jak możesz rozpocząć współpracę z Packsize w zakresie własnego wielofunkcyjnego rozwiązania opakowaniowego — w tym celu już teraz umów się na rozmowę z ekspertem ds. opakowań.

 

About Staples

Od ponad 35 lat firma Staples jest liderem w zakresie produktów i rozwiązań dla biur. Zatrudnia tysiące specjalistów, którzy wykorzystują swoją intuicję, wiedzę i doświadczenie, aby wydobyć to, co najlepsze, z technologii takich jak automatyzacja i sztuczna inteligencja. Dzięki tym ekspertom praca staje się prostsza oraz bardziej przemyślana i wydajna w organizacjach każdej wielkości. Firma działa w Ameryce Północnej w obszarze handlu elektronicznego i sprzedaży bezpośredniej, a jej siedziba znajduje się w pobliżu Bostonu w stanie Massachusetts. Więcej informacji na temat firmy Staples:  www.staples.com.