Produkcja pudełek z chirurgiczną precyzją

Firma Boston Scientific rozwiązała swoje największe problemy dzięki rozwiązaniom opakowań o odpowiednich wymiarach dostarczanych przez Packsize
Obniżone koszty wysyłki dzięki mniejszej objętości przesyłek
Mniejsza ilość zapasów związanych z pudełkami do zarządzania
Redukcja uszkodzeń w transporcie oraz kosztów materiału wypełniającego i tektury falistej
Przycisk odtwarzania

Wyzwanie: 

How many box sizes are enough?

Informacje o firmie Boston Scientific

Z centrum dystrybucyjnego Boston Scientific International w Kerkrade w Holandii każdego dnia wysyłanych jest ponad 3500 pudełek zawierających około 28 tysięcy produktów, co przekłada się na ogromne zapotrzebowanie firmy na opakowania z tektury falistej w skali roku. W związku z tym ten wiodący producent wyrobów medycznych niedawno przeprowadził analizę procesu dystrybucji w celu poprawy wydajności.

Z uwagi na szeroką ofertę urządzeń medycznych o niestandardowych rozmiarach firma Boston Scientific musiała korzystać z ponad 50 różnych rozmiarów pudełek, które musiały być dostarczane do magazynu z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem przed rozpoczęciem produkcji. „Nasze pudełka zajmowały znaczną powierzchnię magazynową” – mówi Frank Moonen, dyrektor operacyjny Boston Scientific w Kerkrade. „Pomimo tak dużego asortymentu nigdy nie mieliśmy pudełek o odpowiednim rozmiarze, co zmuszało nas do wysyłania dużej pustej przestrzeni oraz stosowania dużej ilości materiału wypełniającego”.

Moonen wskazuje również na inne problemy związane z wysyłką w zbyt dużych pudełkach. „Borykaliśmy się również z uszkodzeniami podczas transportu i wysokimi opłatami za przewóz” – mówi.

Podczas poszukiwania lepszego procesu głównym wyzwaniem dla firmy była jakość opakowań. „Potrzebujemy pudełek wysokiej jakości do wysyłki naszych najbardziej wrażliwych produktów” – mówi Moonen. „Pudełka, których używaliśmy, były wykonane z bardzo solidnej tektury, nie wymagały oklejania taśmą i charakteryzowały się wysoką stabilnością”.

Moonen zainteresował się systemem Packsize On Demand PackagingTM, który wykorzystuje zautomatyzowane maszyny pakujące i tekturę falistą do tworzenia najmniejszych możliwych pudełek dla danego produktu na miejscu. „Przetestowaliśmy wiele rodzajów tektury falistej oraz projektów pudełek” – mówi Moonen. „Nadrzędną zasadą przy podejmowaniu każdej z naszych decyzji w trakcie trwania projektu była chęć dostarczania klientom produktów w nienaruszonym stanie”.

Firma Packsize pomogła nam osiągnąć nasze strategiczne cele, zmniejszając straty związane z wysyłką i kosztami transportu, tektury i magazynowania.
Frank Moonen
,
Dyrektor operacyjny
firmy
Boston Scientific

Rozwiązanie:

Nieskończona liczba rozmiarów pudełek!

Firma Boston Scientific wprowadziła trzy maszyny przetwarzające Packsize do swojego systemu zarządzania magazynem w Kerkrade. „Teraz przy każdym zamówieniu system oblicza idealny wymiar pudełka i wysyła te dane do jednej z maszyn Packsize, która następnie wycina pudełko o wymaganych wymiarach. Innym kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze był fakt, że wybrany przez nas system pakowania spełniał nasze wymagania dotyczące czasu cyklu – firma Packsize wyróżniła się na tle konkurencji również pod tym względem”.

„Firma Packsize pomogła nam osiągnąć nasze strategiczne cele, zmniejszając straty związane z wysyłką i kosztami transportu, tektury i magazynowania” – mówi Moonen. „Bez wątpienia wdrożenie systemu Packsize było ważnym elementem naszej ogólnej strategii operacyjnej i stanowi wsparcie naszych działań na rzecz szczuplejszego, jednoelementowego przepływu pracy – nie tylko w Kerkrade, ale także w innych centrach dystrybucyjnych na całym świecie”.

Maszyna pakująca Packsize w magazynie firmy Boston Scientific.