VEGA Grieshaber - Wspólnie wkraczamy w etap automatyzacji

Firma VEGA wspiera rozwój dzięki zrównoważonym i niestandardowym opakowaniom, korzystając zarówno z samodzielnych maszyn, jak i częściowo i w pełni zautomatyzowanych linii pakowania.
Szybsze pakowanie
Mniej ręcznej pracy
Konieczność redukcji zajmowanej powierzchni podłogi
Przycisk odtwarzania

Cel: 

Firma VEGA Grieshaber kładzie duży nacisk na ergonomię - Partnerstwo przyczynia się do automatyzacji pakowania

Packsize i VEGA współpracują ze sobą od 2012 roku. Ich partnerstwo ewoluowało z biegiem czasu, umożliwiając obu firmom znalezienie swojej drogi w nieustannie zmieniającym się krajobrazie biznesowym. Rozpoczęło się od prób tworzenia opakowań o odpowiednich wymiarach na produkty firmy VEGA, lecz wkrótce przekształciło się we wspólne starania na rzecz automatyzacji jak największej części procesów firmy VEGA oraz zapewnienia ergonomii i zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

VEGA Grieshaber - Pionier innowacyjnej technologii pomiarowej

VEGA Grieshaber KG zatrudnia pracowników podczas produkcji przyrządów pomiarowych w Schiltach.

Firma VEGA Grieshaber zatrudnia ponad 2100 osób na całym świecie. W jej siedzibie głównej w Schiltach w Schwarzwaldzie pracuje ponad 1000 osób. Od ponad 60 lat zajmuje się realizacją projektów z dziedziny technologii pomiarowej: dla zakładów chemicznych i farmaceutycznych, produkcji żywności i napojów, instalacji wodociągowych i oczyszczalni ścieków, zakładów wydobywczych, produkcji energii, platform wiertniczych, recyklingu, a także przemysłu morskiego i lotniczego.

„Samodzielne i śmiałe reagowanie na nowe sytuacje pozwala nam przyczynić się do zmian w przyszłości. Otwartość na nowe sposoby myślenia przynosi więcej korzyści niż jakakolwiek, nawet najbardziej wyszukana standardowa procedura operacyjna. Nasza praca zawsze koncentruje się na wymaganiach naszych klientów”. Isabel Grieshaber – dyrektor generalny firmy VEGA Grieshaber KG.

Projekt skoncentrowany na zrównoważonym rozwoju, ergonomii i przyszłym rozwoju

Firma VEGA skupia się na prostocie i ludziach, aby uczynić życie łatwiejszym i bezpieczniejszym. Firmy VEGA i Packsize pracują nad ergonomicznym podejściem do wspólnego projektowania konkretnych rozwiązań przepływu procesu w celu optymalizacji:

  • Automatyzacja pakowania (ergonomiczne ułatwienia i uproszczenie transportu)
  • Procesy pakowania i wydajność
  • Przestrzeń i rozwój: rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić dużo miejsca (bez zmniejszenia rozmiaru obecny budynek byłby zbyt mały)
  • Możliwość skalowania w kolejnych zakładach produkcyjnych w innych krajach
  • Wspieranie innowacji: rozwiązania dostosowane do konkretnych wyzwań biznesowych

Co oznacza współpraca z Packsize? 

Współpraca z firmą Packsize pozwala nam połączyć siły z liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Oznacza to wdrożenie innowacyjnych technologii i praktyk w celu tworzenia opakowań o niestandardowych rozmiarach, a także redukcję odpadów oraz kosztów wysyłki. Ekologiczne materiały Packsize i oprogramowanie oparte na danych pomagają stworzyć bardziej ekologiczny i wydajny łańcuch dostaw. Partnerstwo to stanowi zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, oszczędności kosztów i doskonałości operacyjnej w procesach pakowania.

Packsize to coś więcej niż tylko dostawca. Dla firmy VEGA Grieshaber współpraca z Packsize oznacza wdrażanie rozwiązań w obrębie całej rodziny procesów firmy VEGA. Partnerstwo jest kluczem do sukcesu w dziedzinie automatycznego pakowania.

VEGA Grieshaber i Packsize: Wspólne wartości firm

VEGA opracowuje rozwiązania, które inspirują innowacyjnymi technologiami i usługami. „Spoglądamy w przyszłość z ciekawością, kładąc nacisk na prostotę oraz ludzi. Jesteśmy firmą o podłożu lokalnym, lecz o globalnym zasięgu, która opiera swoją działalność na wartościach – pomiarowych oraz ludzkich. VEGA jest MIEJSCEM opartym na WARTOŚCIACH. Tworzymy wartości, aby życie stawało się łatwiejsze i bezpieczniejsze”. (Źródło: strona internetowa firmy VEGA)

Obraz Schwarzwaldu - VEGA Grieshaber KG ma siedzibę w Schiltach.
Schwarzwald – siedziba firmy VEGA Grieshaber

Packsize kładzie również duży nacisk na wartości firmy. Podstawowe wartości firmy Packsize to:

  • Wspólny sukces oparty na współpracy z partnerami i klientami, która umożliwia wzajemne wspieranie się
  • Pasja do innowacji, która opisuje strategiczne i kreatywne podejście firmy do dostarczania innowacyjnych rozwiązań stworzonych do realizacji konkretnych celów
  • Należy dążyć do zrównoważonego rozwoju poprzez racjonalne korzystanie z zasobów oraz do tworzenia przyszłych społeczności opartych w większym stopniu na zrównoważonych surowcach odnawialnych

Dzięki wspólnym wartościom w ciągu ostatnich 10 lat obie firmy stworzyły silny fundament dla doskonałego partnerstwa.

Packsize rewolucjonizuje pakowanie naszych czujników. Dzięki innowacyjnym liniom pakującym możemy zoptymalizować przestrzeń i poprawić naszą przyszłą rosnącą wydajność.
Ann-Christin Dietmeier
,
Head of Logistics
firmy
VEGA Grieshaber

Rozwiązanie:

Przyszłościowe rozwiązania i skalowalna automatyzacja pakowania jako czynniki sukcesu

Trzy w jednym: trzy projekty automatyzacji łączą się w jedno rozwiązanie dla firmy VEGA

Pełne rozwiązanie opakowaniowe dla firmy VEGA obejmuje trzy oddzielne linie pakujące do różnych czujników, od długich i ciężkich modeli po wstępnie zapakowane czujniki do całkowicie niestandardowych zamówień. Rozwiązanie to obejmuje wszystkie obecne potrzeby firmy VEGA oraz umożliwia dodanie nowych zakładów produkcyjnych w przyszłości. W tworzeniu tego rozwiązania brała udział firma Becker Sonder-Maschinenbau GmbH, która specjalizuje się w konstruowaniu maszyn specjalistycznych.

„Dla mnie szczególnym projektem było opakowanie zewnętrzne czujników poziomu. Wstępnie zapakowane produkty są pakowane i zabezpieczane w pełni automatycznie w opakowaniu wysyłkowym przy użyciu robotów. Produkujemy pudełka z tektury falistej Z-fold od firmy Packsize. Brzmi to prosto, ale wymaga bardzo wysokiego poziomu automatyzacji. To bardzo złożone i innowacyjne rozwiązanie mechaniczne” – mówi Tristan Stöppel, kierownik projektu firmy Becker.

Rozwiązanie 1: DŁUGIE TOWARY – dążenie do ergonomicznych opakowań

Rezultaty projektu i poziomy odniesienia

Wymiary pudełka (mm): 

Min.: 1000 x 170 x 170
Maks.: 6300 x 300 x 300 (dł. x szer. x gł.)

Czas cyklu: 2 pudełka na minutę, proces Box Last

Kluczowe osiągnięcia i wartość dodana

Półautomatyczny, ergonomiczny proces zwiększa produktywność i znacznie obniża koszty operacyjne pakowania ciężkich i długich czujników.

Proces pakowania

Produkty są ręcznie umieszczane na taśmie i rejestrowane przez system komputerowy klienta przy użyciu odpowiedniej technologii (np. skanerów kodów kreskowych). Gdy dane zostaną przesłane do systemu sterowania maszyny, przenośnik transportuje produkt w kierunku stołu do składania, zwalniając miejsce na kolejny produkt. Układ sterowania maszyny zarządza danymi produktów na przenośniku produktów i przekazuje je do układu sterowania EM7, aby umożliwić urządzeniu EM7-35 rozpoczęcie produkcji pudełka. Produkty załadowane na przenośnik docierają do stołu do składania, gdzie są podawane operatorom w celu umieszczenia w opakowaniach. Przenośnik produktów posiada funkcję regulacji wysokości, co zwiększa ergonomię pracy podczas podnoszenia ciężkich i długich czujników. „Strona operatora” stołu do składania znajduje się po prawej stronie, aby uniknąć konieczności przemieszczania się operatora podczas pracy z małymi produktami.

Półfabrykaty opakowań, które są transportowane z urządzenia EM7-35 przez przenośnik poprzeczny do stołu do składania, są ręcznie łączone w pakiet składający się z pudełka i różnych zacisków. Stół do składania wspomaga proces ręczny za pomocą przyssawki próżniowej i rynny do składania. Po zakończeniu ręcznej pracy na stole do składania karton jest przenoszony do zespołu klejącego naciśnięciem przełącznika nożnego, gdzie następnie jest automatycznie zaklejany gorącym klejem. Po przejściu zaklejony karton jest przenoszony na przenośnik wylotowy, gdzie klapy pokrywy są automatycznie dociskane w trakcie stygnięcia kleju topliwego. Po upływie czasu stygnięcia produkt jest automatycznie ważony przez zintegrowaną wagę, a następnie etykieta wysyłkowa jest naklejana bezpośrednio za pomocą etykieciarki. Gdy tylko pudełko jest gotowe, zostaje automatycznie zepchnięte na stół buforowy przenośnika wylotowego, skąd może być dalej transportowane ręcznie.

Otto Friedl, starszy opiekun klienta firmy Packsize, dodaje: „To zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe pokazuje, jak ergonomiczne, łatwe i przyszłościowe mogą być rozwiązania do tworzenia opakowań nawet dla ciężkich produktów. Cieszę się, że mogę towarzyszyć firmie VEGA już od ponad 10 lat – jest to wspaniałe partnerstwo skupione na przyszłościowym podejściu. Ludzie są największym kapitałem firmy, a ergonomiczne opakowania pozytywnie wpływają na jakość życia pracowników”.

Wniosek – współpraca w zakresie opakowań zapewnia przewagę nad konkurencją

W dynamicznie zmieniającym się świecie, w którym najważniejsze są szybkość i wydajność, automatyzacja pakowania stała się koniecznością. Pozwala usprawnić procesy, zmniejszyć liczbę błędów i zwiększyć produktywność. Wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyzacji może być złożonym zadaniem, które wymaga specjalistycznej wiedzy i zasobów wykraczających poza możliwości większości organizacji. W tym miejscu do gry wkraczają partnerstwa. Współpraca z dostawcami rozwiązań z zakresu automatyzacji daje producentom i dystrybutorom możliwość skorzystania z ich specjalistycznej wiedzy, najnowocześniejszych technologii oraz znajomości branży.

„Projekt firmy VEGA jest doskonałym przykładem tego, jak partnerstwa tego typu umożliwiają firmom optymalizację procesów pakowania, poprawę jakości produktów i spełnienie stale rosnących oczekiwań klientów. Poprzez współpracę organizacje mogą wspólnie tworzyć dopasowane rozwiązania automatyzacji, które spełniają ich specyficzne wyzwania biznesowe. To nie tylko przyspiesza tempo postępu technologicznego, ale także pozwala firmom wyprzedzać konkurencję” komentuje Anna Hornig, Strategic Project & Development Manager, Packsize.

Packsize zobowiązuje się dążyć do pozytywnych zmian. Dołącz do nas. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy wspólnie dążyć do rozwoju.

Więcej informacji: druga część historii firmy Vega pojawi się już wkrótce

Wszystkie szczegóły procesu, kluczowe osiągnięcia i wartość dodana rozwiązania 2 (pakowanie wstępne) i rozwiązania 3 (opakowanie zewnętrzne) będą znane na początku 2024 roku. Bądź na bieżąco.