CEVA Logistics dostarcza wyroby medyczne szybciej i w bardziej zrównoważony sposób

Stworzyliśmy zintegrowany przepływ procesu produkcji pudełek o dopasowanych rozmiarach wraz z automatyzacją pakowania
Wyższa wydajność i produktywność
Mniejsze rozmiary i bardziej ekologiczna praca
Mniej wymagającej pracy ręcznej dzięki ergonomicznym procesom
Przycisk odtwarzania

Cel: 

Nowoczesne procesy intralogistyczne zwiększają przepustowość i produktywność oraz pozytywnie wpływają na zrównoważony rozwój

Informacje o firmie CEVA Logistics

CEVA Logistics, wiodąca firma z branży logistyki zewnętrznej, dostarcza rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla dużych międzynarodowych firm. CEVA Logistics zatrudnia około 78 000 pracowników w 1000 lokalizacjach w wielu krajach oraz oferuje szeroki zakres usług logistyki kontraktowej. CEVA Logistics opracowuje kompleksowe rozwiązania dostosowane do złożonych i szybko zmieniających się potrzeb łańcucha dostaw, niezależnie od branży.

Teraz mamy pudełka idealnie dopasowane do każdego zamówienia, co skutkuje niższymi kosztami transportu i mniejszym wpływem na środowisko.
Mark Romme
,
Kierownik projektu
firmy
CEVA Logistics

Rozwiązanie:

Zintegrowany przepływ procesu pakowania

Firma CEVA Logistics nawiązała współpracę z ARCO i Packsize w celu modernizacji pracochłonnego procesu tworzenia i transportu pudełek, aby zwiększyć przepustowość i produktywność oraz zmniejszyć wpływ na środowisko.

Wcześniej firma CEVA ręcznie składała pudełka w swoim zakładzie specjalizującym się w produktach dla opieki zdrowotnej o powierzchni 100 000 metrów kwadratowych. Pudełka te były ręcznie zamykane i przenoszone z jednego stanowiska na drugie. Zespół pracował wspólnie nad opracowaniem zautomatyzowanego procesu pakowania przy użyciu rozwiązań Packsize, aby wyprodukować idealnie dobrane opakowania do każdego zamówienia. Pudełka te były następnie produkowane, a ich dna zamykane. Pozwoliło to pracownikom firmy CEVA umieszczać produkty bezpośrednio w odpowiednich pudełkach.

Pudełka te były następnie kierowane przenośnikiem do następnej lokalizacji, gdzie były ważone w celu zapewnienia dokładności. Pudełka były następnie automatycznie zamykane i naklejane były odpowiednie etykiety wysyłkowe. Na koniec paczki zostały zeskanowane i posortowane według przewoźnika, dzięki czemu mogły zostać przekierowane w celu dokładnego doręczenia.

We współpracy z firmą Packsize CEVA Logistics i ARCO stworzyły rozbudowany proces pakowania, który sprawia, że ich produkty były wysyłane szybciej oraz w bardziej zrównoważony sposób niż kiedykolwiek wcześniej.